Wzory zaproszeń na szkolny bal

Bal gimnazjalny jest uroczystością, podczas której gimnazjaliści świętują zakończenie trzech lat nauki, a nauczyciele podsumowują czas ciężkiej, zazwyczaj bardzo mozolnej pracy z uczniami, aczkolwiek satysfakcjonującej i zadowalającej w końcowych efektach. Dobrze napisane testy gimnazjalne są bowiem dowodem na to, że żmudna praca była opłacalna, a podopieczni mają szansę na dostanie się do dobrej szkoły średniej i dalszą naukę.

Gospodarzami balu gimnazjalnego, a tym samym jego głównymi organizatorami są uczniowie, którzy z pomocą rodziców przygotowują imprezę. Osoby towarzyszące gimnazjalistom oraz dyrekcja i grono pedagogiczne są zaś zaproszonymi gośćmi, którzy swoją obecnością mają uświetnić zabawę, a to oznacza, że należy im wręczyć specjalne zaproszenia.

Wspaniale, gdy są wykonywane własnoręcznie, choć ze względu na to, że jest to zajęcie bardzo absorbujące, zdecydowanie wygodniej jest kupić gotowe wzory. W sklepach, zarówno tych tradycyjnych papierniczych, jak też ich internetowych wersjach, jest dostępnych wiele różnych form i wzorów zaproszeń, które niejednokrotnie są misternymi arcydziełami sztuki. Jednakże, nie bogactwo zdobień czy wymyślna czcionka na zaproszeniu są najważniejsze, lecz jego przejrzystość oraz praktyczny, prosty kształt. Najczęściej wybierane są właśnie te, które spełniają powyższe kryteria. Mają one formę prostokąta, tudzież kwadratu, są utrzymane w tonie pastelowych barw z niewielką ilością srebrnych, albo złotych zdobień. Wewnątrz, krótki, zazwyczaj zabawny wierszyk oraz miejsce na wpisy- kto, kogo, kiedy, gdzie i z jakiej okazji zaprasza.

Innym, równie ciekawym i tak na dobrą sprawę, prostym rozwiązaniem są zaproszenia w formie rulonu. Dekoracyjny papier, na którym wydrukowane zostały najważniejsze informacje, precyzyjnie zwinięty, a następnie przewiązany wstążką, najczęściej czerwoną. Bardzo kolorowe, wzorzyste zaproszenia są rzadko wybierane, gdyż uchodzą raczej za dziecinne, a przecież gimnazjalistom bliżej do dorosłych niż dzieci toteż, decydują się na poważniejsze wzory.

Czasami, do zaproszeń dodaje się bilecik, na którym informuje się gości o menu balu gimnazjalnego, aczkolwiek jest to zabieg zbyteczny, gdyż tego typu przyjęcie nie jest na tyle wyszukanym i eleganckim, by powiadamiać gości o szczegółach, co będą mogli zjeść, czego się napić. Dlatego ten element można sobie po prostu darować. Tradycyjne zaproszenie w zupełności spełni swoje zadanie.