W czym na bal gimnazjalny?

Okazja do świętowania jest nie byle jaka toteż, strój gimnazjalisty na bal powinien spełniać pewne kryteria, których się powszechnie oczekuje od ubioru młodych ludzi. To ich dzień, ich wieczór i na dobrą sprawę powinni sami móc decydować o tym, jaki strój będzie tym odpowiednim. Aczkolwiek, gdyby zostawić tę decyzję tylko i wyłącznie w gestii młodzieży, to pewnie dżinsy, podkoszulki i trampki jak zwykle poszłyby w ruch. Ale, czy faktycznie? Oczywiście, że nie, bo gimnazjaliści kończąc szkołę czują się doroślej niż kiedykolwiek i nie tylko czują konieczność założenia odpowiedniego ubioru, ale wręcz potrzebę by wyglądać schludnie i elegancko.

Chłopcy nie muszą się wiele natrudzić, by wyglądać modnie i szykownie, ale przy tym także nieco „na luzie”. Garnitur jest mile widziany, aczkolwiek ciekawsza może się okazać wersja : spodnie + marynarka w dobrym guście. Krawat nie jest koniecznością chociaż zazwyczaj pojawia się jako element wieczornej stylizacji, gdyż świadczy o powadze i szacunku do uroczystości, w której bierze się udział. Niemniej jednak, na krawacie życie się nie kończy tym bardziej, że prędzej czy później, w trakcie zabawy na parkiecie zaczyna chłopcom uwierać i drapać, i znika z ich szyi. A zabawa bez zbędnego elementu jest o wiele przyjemniejsza. Elegancki ubiór domaga się dopełnienia w formie takich też butów. Zatem trampki, tenisówki czy inne sportowe buty zostają w domu, a na nogach młodych chłopaków pojawiają się lakierki- czyste, wypastowane, lśniące.

Więcej pracy podczas wieczornej stylizacji czeka dziewczyny, które chcą wyglądać nie tylko modnie, ale też atrakcyjnie w oczach chłopców, którymi w wieku gimnazjalnym zaczynają się interesować bardziej niż kiedykolwiek. Szkolne miłości nie mają bowiem nic wspólnego z ostatnim dzwonkiem i nie kończą się wraz z jego dźwiękiem. Tak więc, dziewczęta poszukują pięknych kreacji- modnych, młodzieżowych sukienek, które nawet w tańcu będą wyglądały bajecznie. Kolorowe, błyszczące, z falbankami, kokardami… możliwości mnóstwo toteż, wybór spędza sen z powiek. Poza samą sukienką na bal gimnazjalny, istotne są także dodatki do stroju, które będą współgrać z resztę stylizacji, łącznie z butami i torebką.

Kiedy przygotowania do wyjścia dobiegną ku końcowi, pozostanie tylko życzyć absolwentom dobrej zabawy i mocno trzymać kciuki, aby ten wieczór obfitował w same pozytywy.